сокальське педагогічне училище сокальська педагогічна семінярія

Історичні віхи нашого закладу:


1910 – Сокальська вчительська семінарія.

У 1895 році відкрито Сокальську семінарію, яка у 1910 році розгорнула свою діяльність в приміщенні спального корпусу. В цьому ж році директором семінарії було призначено Володимира Коцовського. В нових умовах семінарія значно розгорнула свою наукову та освітньо-педагогічну діяльність. Працювала бібліотека, що нараховувала майже 1000 томів, організовано роботу в географічному, природничому, хімічному і трудового навчання кабінетах.


1937 – Сокальський педагогічний ліцей.

Згідно з реформою в шкільництві на базі Сокальської вчительської семінарії було засновано педагогічний ліцей. За навчальним планом, на навчання в педліцеї передбачалося 3 роки. В педагогічний ліцей поступали випускники гімназії «нового типу».


1939 – 1941 – Сокальська педшкола.

10 листопада 1939 року в приміщенні педагогічного ліцею почала працювати Сокальська педшкола. Першим директором педшколи призначено Августина, його змінив Мовчан, а з 1940-41 рр. очолив цей навчальний заклад П.В. Сінельников. На перший курс педшколи вступали ті, які закінчили 7 класів. На другий курс зараховували учнів педагогічного ліцею і гімназистів Сокальщини. Для студентів організували гуртожиток і приватні кутки в місті.


1944 – Сокальське педучилище.

З 1 вересня 1944 р. поновило свою роботу Сокальське педагогічне училище. Вступати до педучилища мали право громадяни віком від 14 до 30 років, що мали освіту за 7 класів середньої школи. В Сокальському педучилищі постійно працювало тільки шкільне відділення, яке готувало вчителів початкової школи. При педучилищі працювали предметні комісії, кабінети, класи-кабінети, предметні гуртки, навчальна сільсько-господарська ділянка, базова початкова школа.


1958 – Сокальська школа-інтернат.

На підставі наказу Міністерства освіти УРСР від 8жовтня 1958 р. та наказу Львівського обласного відділу народної освіти від 17 жовтня 1958 р. №139 Сокальське педагогічне училище було закрите, а його приміщення та навчально-матеріальне обладнання було передано школі-інтернату, у якій навчалися малозабезпечені діти з багатьох регіонів України.


1968 - Сокальська санаторна школа-інтернат для дітей, хворих на сколіоз.

Кiлькiсть переглядiв: 1407

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.
КЗ ЛОР «Сокальська загальноосвітня санаторна школа III ступенів, ім. Т.Г.Шевченка»

м.Сокаль, Львівська обл., вул.Тартаківська,10

E-mail: sokal_sanatorn@ukr.net

Дата останньої зміни 11 Березня 2024

Фотогалерея