Лікарське застосування кисневих фітококтейлів Киснева фітотерапія є ефективним методом профілактики та лікування кисневої недостатності. Один зі способів її проведення — вживання дитиною спеціального насиченого киснем коктейлю.

Кисневий коктейль є напоєм, отриманим за допомогою збагачення киснем вітамінізованої суміші, приготованої на основі невеликої кількості рослинних екстрактів, соків, різноманітних фруктових сиропів, настоянок трав.

Види та склад фітококтейлів

Киснева пінка — це пінна маса, яка містить кисень з додаванням різноманітних сиропів чи соків. Своїм терапевтичним впливом пінки завдячують саме синглетному кисню, який, всотуючись у кров, сприятливо впливає на організм. Обов'язковою складовою такого кисневого коктейлю є піноутворювальна речовина, яка дозволяє отримувати стійку піну та тривалий час утримує у собі кисень. Як піноутворювач можна використовувати:

- екстракт кореня солодки (локриці);
- яєчний білок;
- спеціальні піноутворювальні речовини.

Усі ці компоненти кисневої пінки є взаємозамінними, а іноді вони можуть комбінуватись.

Лікувальні фітококтейлі, ефект яких забезпечують лікарські рослини у вигляді настоянок, відварів та ін. Головне їх призначення — це профілактика патологічних станів, комплексне лікування та реабілітація хворих. Застосування фітококтейлів підвищує стійкість організму до несприятливого впливу довкілля, розширює адаптивні можливості та пришвидшує процеси відновлювання. Окрім настоянок і відварів успішно застосовують компоненти на основі рослинних екстрактів або сиропів. Це обумовлено тим, що немає потреби витрачати час на приготування відварів, крім того, до складу екстрактів (сиропів) вже входять смакові добавки.

Шипшина, сухоцвіт (безсмертник), звіробій, валеріана, собача кропива — усі ці рослини (а також багато інших) здійснюють значний вплив на організм дитини та можуть входити до складу фітококтейлю.

Залежно від властивостей лікарських рослин, що входять до складу коктейлю, синглетио-кнснева терапія з використанням лікарських трав може застосовуватися для цілеспрямованої профілактики та комплексного лікування конкретних захворювань патологічних станів.

Поєднання лікувальних рослинних і вітамінних компонентів із синглетним киснем значно підвищує їх активність, посилюючи вплив на організм дитини. Також синглетно-кисневий фітококтейль може містити смакові добавки. Здебільшого це сиропи, що додають для поліпшення смаку.

Механізм дії фітококтейлю

Лікарське застосування кисневих фітококтейлів Механізм дії синглетно-кисневого коктейлю полягає у тому, що кисень пересувається по травному тракту у стані піни і всотується. При цьому транспортування кисню у клітини здійснюється не тільки потоком крові, але й через лімфу. Це дає змогу значно поліпшити постачання кисню до органів і тканин, в яких порушений кровообіг. При поглинанні кисню клітинами у них пришвидшуються біологічні процеси, поліпшуються мікроциркуляція та проникність мембран, посилюються окиснювально-відновлювальні процеси. При цьому спостерігається активізація кровообігу у слизовій оболонці кишкового тракту, що дозволяє компонентам коктейлю інтенсивніше і повніше надходити до організму та здійснювати лікувальний вплив.

Показання до вживання синглетно-кисневого коктейлю

Лікарське застосування кисневих фітококтейлів Через те, що однією з перших нестача кисню уражує ще не сформовану центральну нервову систему дитини, при гіпоксії можуть спостерігатися такі симптоми, як зниження працездатності й емоційного тонусу, порушення сну, різноманітні психоневрологічні розлади. Профілактичне застосування синглетно-кисневих коктейлів при цих станах дозволяє ліквідувати симптоми кисневої недостатності центральної нервової системи, що призводить до поліпшення її стану та нормалізації сну (сон стає більш глибоким, зменшується період засинання та рухової активності).

Кисневий коктейль незамінний при захворюваннях органів дихання, які є основним шляхом надходження кисню до організму. Навіть незначні порушення органів дихання призводять до появи гіпоксії, а, отже, і до зниження активності різноманітних органів і тканин, у тому числі відповідальних за імунітет дитини.

Застосування кисневих фітококтейлів у період бронхолегеневих захворювань задовольняє потреби органів і тканин у кисні. При цьому спостерігається посилення енергетичного метаболізму клітин, зокрема лімфоцитів (клітини імунної системи), що відбувається за рахунок більш інтенсивної роботи мітохондріального апарату та справляє позитивний вплив на імунітет і загальний стан хворої дитини. Крім того, екстракт кореня солодки, який входять до складу коктейлю як піноутворювач, здійснює додатковий відхаркувальний вплив.

Кiлькiсть переглядiв: 289

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.
КЗ ЛОР «Сокальська загальноосвітня санаторна школа-інтернатI-III ступенів, ім. Т.Г.Шевченка»

м.Сокаль, Львівська обл., вул.Тартаківська,10

E-mail: sokal_sanatorn@ukr.net

Дата останньої зміни 17 Січня 2019

Фотогалерея