Електростимуляція м’язів спини при лікуванні сколіозу у дітей.

Лікувлаьна робота Сокальська загальноосвітня санаторна школа-інтернат Електростимуляція це - застосування імпульсних струмів для стимуляції нервово-м'язового апарату при сколіозі у дітей, парезі, паралічі, атрофії та атонії м'язів. Залежно від характеру ураження використовують різні параметри струму. Для проведення електростимуляції м’язів спини для лікування сколіозу ми використовуємо апарат «Стимул-1». Процедури проводимо через день. На курс лікування 15 процедур через день. За навчально-лікувальний рік діти отримують по 3-4 курси електростимуляції м’язів.

З лікувальною метою застосовується електростимуляція скелетних м'язів і нервових волокон. В цих випадках застосовується імпульсний струм. Струм до м'яза чи нерва підводиться через електроди, які накладають на ділянки де найбільш розслаблені м’язи.

Лікувлаьна робота Сокальська загальноосвітня санаторна школа-інтернат Електростимуляція м'язів може проводитися у ритмічній, або активній формі. У першому випадку скорочення і розслаблення м'язів відбувається в постійному ритмі, який встановлюється при кожній процедурі заздалегідь. Подача і переривання струму виробляються автоматично в заданому ритмі.

Перевага методу електростимуляції, полягає в тому, що вона забезпечує вибіркове тренування м'язів спини. При лікуванні сколіозу завдання полягає у зміцненні м'язово- зв'язкового апарату хворих дітей для попередження прогресування деформації і зменшення викривлення хребта. Слід зазначити, що найбільш ефективною електростимуляція є при викривленнях хребта з кутом кривизни, що не перевищує 25°.

Після проведеного курсу електростимуляції м’язів активізується провідність нервів, покращується м’язевий тонус тих груп м’язів на які проводився вплив, що сприяє в поєднанні з іншими консервативними методами лікування сколіозу у дітей зменшенню кута бокового викривлення хребта.

Кiлькiсть переглядiв: 493

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.
КЗ ЛОР «Сокальська загальноосвітня санаторна школа-інтернатI-III ступенів, ім. Т.Г.Шевченка»

м.Сокаль, Львівська обл., вул.Тартаківська,10

E-mail: sokal_sanatorn@ukr.net

Дата останньої зміни 06 Грудня 2018

Фотогалерея