Лікувальне плавання Сокальська загальноосвітня санаторна школа-інтернат Плавання - це один з ефективних методів у комплексному консервативному лікуванні хворих насколіоз.

Лікувальне плавання наших учнів молодших класів проводиться в басейні школи №4, для старших класів в басейні місцевої спортивної школи. До басейну дітей супроводжує вчитель фізкультури і медична сестра. Перед тим, як зайти в басейн, діти проходять медичний огляд. Медична сестра опитує учнів чи не має скарг на здоров’я, оглядає волосся на предмет виявлення педикульозу. Медсестра проводить огляд шкірних покривів з метою виявлення висипань, гнійничкових, грибкових та паразитарних захворювань, порушення цілісності шкірних покривів.

Тільки здорові діти допускаються до уроків ліквального плавання після миття в душі.

Уроки по плаванню проводить вчитель фізкультури. Під час перебування дітей в воді поруч є медична сестра, яка при потребі завжди може надати першу долікарську допомогу.

Лікувальне плавання Сокальська загальноосвітня санаторна школа-інтернат При лікувальному плаванні в басейні відбувається розвантаження хребта, значно зменшується вага тіла, знижується асиметрична робота паравертебральних м'язів за рахунок їх розслаблення в теплій воді, що створює сприятливі умови для виконання рухів, знижує тиск на епіфізарні зони росту тіл хребців, покращує кровопостачання кісткових структур і м'яких тканин. Необхідність подолання опору води при русі під час виконання плавальних вправ є засобом зміцнення і розвитку паравертебральних м'язів і всього опорно-рухового апарату дитини, вдосконалення координації рухів, виховання відчуття правильної постави тіла. Горизонтальне положення тіла у воді під часплавання, утворює рівномірний тиск води на шкіру, її масажує, викликає підвищений обмін речовин, активізує життєві функціїо рганізму, збільшує частоту серцевих скорочень і покращує легеневу вентиляцію. Лікувальне плавання рекомендується всім дітям, які страждають сколіотичною хворобою, крім тих , у яких є звичайні протипоказання за соматичними захворюваннями.

Основними завданнями лікувального плавання при лікуванні сколіозу є:

- виховання і закріплення навичок правильної постави;
- створення фізіологічних передумов для відновлення правильного положення тіла;
- можливої корекції початкової деформації хребта, поліпшення координації рухів; - формування м'язового корсету;
- нормалізація фізіології серцево-судинної і дихальної систем;
- придбання навичок плавання;
- навчання правильному диханню;
- корекції плоскостопості;
- загартовування, в кінцевому підсумку - стабілізація динаміки патологічного процесу.

Лікувальне плавання Сокальська загальноосвітня санаторна школа-інтернат Плавання має корисні властивості по відношенню до серцево-судинної системи. Це одна з багатьох форм водних вправ, які змушують працювати весь організм.Завдяки своїй виштовхувальній силі,водарозвантажує суглоби.

Основним стилем плавання для лікування сколіозу у дітей є брас на грудях з подовженою паузою ковзання, під час якої хребет максимально витягується, а м'язи тулуба статично напружені. При цьому стилі плечовий пояс розташовується паралельно поверхні води і перпендикулярно руху рук і ніг.

При грудному типі сколіозу для зниження компресії з увігнутої сторони дуги застосовують асиметричні вихідні положення для плечового пояса: рука з увігнутої сторони сколіозу виноситься при плаванні вперед (і фіксується на пінопластовій дошці).

При поперековому і грудопоперековому типі для корекції дуги можуть бути використані асиметричні вихідні положення для тазового пояса: при плаванні нога з випуклої сторони поперекової дуги відводиться з фіксацією тазу на дошці.

Лікувальне плаванняСокальська загальноосвітня санаторна школа-інтернат При комбінованому типі сколіозу з двома первинними дугами (грудною та поперековою) особливу увагу приділяється корекції грудної дуги.

При підборі плавальних вправ враховується і деформація хребта в сагітальній площині (лордоз або кіфоз): при плоскій спині не рекомендується плавання на спині, а при кіфоз слід більше плавати на спині.

При вираженому лордозі поперекового відділу під живіт підкладають пінопластову дошку.

Після уроку плавання діти проходять миття в душі. Тільки після повного просушування волосся діти організовано з вчителем і медичною сестрою повертаються в школу.

Кiлькiсть переглядiв: 2452

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.
КЗ ЛОР «Сокальська загальноосвітня санаторна школа III ступенів, ім. Т.Г.Шевченка»

м.Сокаль, Львівська обл., вул.Тартаківська,10

E-mail: sokal_sanatorn@ukr.net

Дата останньої зміни 09 Квітня 2024

Фотогалерея