/Files/photogallery/1212/03012011.jpg

Медична робота в нашій санаторній школі забезпечується двадцять двома медичними працівниками.

Медичний огляд З них: - лікар-педіатр, 2 лікарі-ортопеди, ортопедична сестра, дієтсестра, п'ять медичних сестрер ізолятора; стоматолог, п’ять інструкторів ЛФК, чотири масажисти, дві фізіотерапевтичні сестри та дві санітарки.

Педіатричний кабінет Педіатрична допомога в школі надається чотирма медичними сестрами, які забезпечують цілодобове чергування. В будь-який час доби дитина може отримати долікарську медичну допомогу. В денний час прийом веде лікар-педіатр.

Для лікування дітей хворих на сколіоз задіяні такі методи лікування: - ортопедичний режим; - п’ятиразове повноцінне харчування; - загальний масаж спини; - електростимуляція м’язів спини; - УФО; - лікувальне плавання в басейні; - аромотерапія; - вітамінотерапія; - кисневі фітопінки.

Електростимуляція м\'язів спини Аромотерапія Заняття на тренажерах на уроках ЛФК

Ортопедичний режим і п’ятиразове харчування входять в загальний санаторний режим. ЛФК і плавання проводиться згідно розкладу уроків. Інші лікувальні процедури діти отримують згідно графіку лікувальних процедур в позаурочний час.

Контроль за дотриманням ортопедичного режиму під час уроків забезпечується вчителем. В журналі кожного класу є листочок здоров’я, в якому вказано зір дитини, необхідність набійки та час перебування дитини на лежаку під час уроку з метою розвантаження хребта.

Сокальська санаторна школа-інтернат В навчальному корпусі задіяна автоматизована система керування дзвінками та музичним супроводом. Посеред кожного уроку на п’ять хвилин вмикається музика під яку діти виконують комплекс гімнастичних вправ, що сприяють покращенню кровообігу і живлення тканин в ділянці хребта.

Контроль за дотриманням дітьми ортопедичного режиму під час уроків періодично проводить ортопедична сестра, або лікар-ортопед.

До ортопедичного режиму відноситься година денного сну. Особливості ортопедичного режиму під час години денного сну і нічного сну є в тому, що діти сплять на жорстких матрацах і маленькій подушці, яка розміщується під голову тільки до плеча.

Збалансоване харчування Один з найважливіших факторів консервативного лікування сколіозу є п’ятиразове повноцінне харчування дітей, що має вирішальне значення для створення умов зміцнення кістково-м’язової системи і організму в цілому. Саме незбалансованість раціону харчування призводить до порушення обміну речовин в організмі і порушення розвитку кістково-м’язової системи. Однією з патологій розвитку кістково-м’язової системи є сколіоз, а також порушення постави за рахунок слабкості розвитку м’язів, або відставання в рості однієї з кінцівок.

Для зміцнення організму дитини необхідне помірне і регулярне тренування м’язів та корекція хребта. Тому одним з уроків щодня у дітей є лікувальна корегуюча гімнастика(ЛФК). Ефективність ЛФК залежить від свідомого ставлення і якісного виконання вправ кожною дитиною. Тільки так можна зміцнити скелет і наростити м’язи. Більшість дітей це розуміють і намагаються виконувати вправи правильно.

Заняття на тренажерах на уроках ЛФК Заняття на тренажерах на уроках ЛФК Заняття на тренажерах на уроках ЛФК

Активно і регулярно діти відвідують лікувальні процедури, які проводяться в позаурочний час. А саме: загальний масаж спини, електростимуляція м’язів спини, УФО. Активно використовується метод – аромотерапії.

Для стимуляції апетиту, покращення обміну речовин та окисно-відновних процесів в організмі, діти вживають кисневі фітопінки.

Лікувальне плавання Сокальська загальноосвітня санаторна школа-інтернат Важливу роль в зміцненні кістково-м’язової системи, а також загартуванні організму відіграє плавання. В період опалювального сезону діти раз на тиждень відвідують басейн. Лікувальне плавання в басейні дуже корисне для організму дитини, бо поєднується ефект розвантаження хребта, зміцнення зв’язок і м’язів.

Якщо сколіоз не лікувати то по мірі росту і розвитку дитини ступінь хвороби в більшості випадків прогресує. Тому необхідно своєчасно виявляти дітей з сколіотичною поставою та початковими ступенями сколіозу і призначати лікування. Чим більше консервативних методів лікування сколіозу задіяні, тим кращий результат. Позитивний ефект від консервативного лікування у дітей , хворих на сколіоз можна отримати тільки в періоді росту дитини, коли скелет ще остаточно не сформований. Окостеніння зон росту кісток і остаточне формування скелету закінчується у дівчат в 15-17років, у хлопців в 17-19 років.

Комплексне консервативне лікування дітей, хворих на сколіоз, можна отримати лише в спеціалізованих санаторних школах відповідного профілю. Своєчасне лікування дітей, хворих на сколіоз, дає ефект зупинки розвитку сколіозу, а при початкових ступенях можна досягнути повного одужання.

Кiлькiсть переглядiв: 2057

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.
КЗ ЛОР «Сокальська загальноосвітня санаторна школа III ступенів, ім. Т.Г.Шевченка»

м.Сокаль, Львівська обл., вул.Тартаківська,10

E-mail: sokal_sanatorn@ukr.net

Дата останньої зміни 09 Квітня 2024

Фотогалерея